Slovenské volejbalistky nestačili na Bulharky a prehrali 1:3

03.01.2014 Celý región

Samokov 3. januára (TASR) - Slovenské volejbalistky podľahli v zápase 3. kola kvalifikácie MS 2014 v bulharskom Samokove domácim reprezentantkám 1:3.

Zverenky trénera Mareka Rojka prehrali úvodné dva sety, v treťom síce dokázali nájsť recept na úspech, no Bulharky v dramatickom štvrtom dejstve rozhodli o svojom triumfe a mohli si pripísať do tabuľky M-skupiny tri body.

V kvalifikácii na svetový šampionát 2014 v Taliansku si Slovenky ešte zmerajú sily s Bieloruskom (v sobotu 4. januára o 19.30) a Českom (v nedeľu 5. januára o 19.30).

Výsledok - 3. kolo kvalifikácie MS 2014 (zdroj svf.sk)

M-skupina:

Bulharsko – Slovensko 3:1 (13, 19, -24, 24)
Zápas trval 105 minút. Pred 200 divákmi rozhodovali G. Papageorgiou (Cyp.) a O. Ambarkov (Mac.).

Bulharsko: Rusevová 7, E. Nikolovová 10, Vasilevová 15, Filipovová 16, Kitipovová 16, Dimitrovová 5 (liberky D. Nikolovová a Todorovová, Kolevová 1, Debarlievová, Rabadžievová 2, Zarkovová 2). Tréner: M. Abbondanza.

Slovensko: Crkoňová 2, Dudová 2, Salanciová 2, Abrhámová 11, Kubová 2, Kuciaková 14 (liberka Valachová, Stankovianska 12, Bramborová, Kijaková 13, Hrončeková 5). Tréner: M. Rojko.

Hlasy po zápase

Marek Rojko (tréner SR/ zdroj svf.sk): "Presne v tom som dúfal, že ukážeme, že na to máme. Prehrať prvé dva sety s Bulharskom hladko, nie je nič nenormálne. Môže sa to stať každému. Dokázali sme, že v družstve drieme potenciál. Už ho len treba dostať von. Zaslúžili sme si minimálne bod a to ma mrzí. Bola otázka času, kedy sa Kijaková dostane zápasu. Stačí si pozrieť, že dala eso na setbal v treťom sete, skrátený rotovaný servis. V niektorých pasážach bola trochu vyplašená, ale absolútne obhájila nomináciu. Potvrdila, že jej štýl nás v budúcnosti zdvihne vo veľa veciach. Od rána bolo cítiť nervozitu. Ale prerazila ju emóciami a aj ona prispela k obratu stretnutia. Všetka česť."